Tem 04 2022

2022-2023 Dönemi


2022-23 Dönemi LOGOMUZ
2022-23 Dönem Başkanımız Rtn.Onur Tekindağ

TURGUTLU ROTARY KULÜBÜ Olarak İlçemizde düzenlenen ve cinsiyet eşitliği vurgusunu hedefleyen ve geçmiş dönem başkanımız Rtn.Evrim Oflaz tarafından düzenlenen SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET SÜRÜŞÜ projesine hem katıldık hem de destek verdik.

Turgutlu Rotary Kulübü olarak Lise dengi okul öğrencilerine Rtn. Cüneyt Tuğrul un konuşmacı olarak katıldığı ‘MADDE BAĞIMLILIĞI ve TEHLİKELERİ’ konulu seminer organizasyonunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdik.

Guvernörümüz sayın Rtn.Serdar DURUSÜT ün kulübümüzü ziyaretini başarıyla gerçekleştirdik. Bizleri yanlız bırakmayan değerli üyelerimize ve sevgili Guvernör Yardımcımız Rtn.Altan YÜCE ye çok teşekkür ediyoruz.

400 USD ile destek verdiğimiz ve Varyant Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilen Vakıf projesiyle Manisa İl Sağlık Müdürlüğüne bağışladığımız göz tarama cihazlarımızla yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. 5 ilçede 4-7 yaş arası çocuklarımızın göz taramaları sonuçlandı. 12 ilçede taramalar devam edecek ,yol sonuna kadar TURGUTLU İlçemiz de dahil Manisa’nın 17 ilçesinde çocuklarımız göz taramasından geçmiş olacaklar. 5 İlçede 14872 çocuk taranmış 2004 çocukta %13.5 oranında problem tespit edilmiştir . Yaptığımız projenin kaç çocuğun hayatına dokunduğunu görmek bizler için çok büyük mutluluktur.

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Özel Sınıfında okuyan 25 kız öğrencimizle yeni yıl kutlaması yaparak öğrencilerimize o günün anısına hediyeler verdik.

Turgutlu Bedensel Engelliler Derneği ile toplantı yaparak ihtiyaçlarını öğrendik ve kira vb ödemeleri için destek verdik. Engelliler derneğinin bu yılki kira artışının uygun tutulması adına Kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA’yı ziyaret ederek derneği ve engelliler evini tanıttık.

Yeni yıla girerken projelerimizi konuştuk ve kutlama yaptık. Symrna Rotary Kulübü Başkanımız Sayın Rtn.Güneş Erhan Karahan da konuğumuz oldu ve ortak projelerimizi konuştuk.

İzmir Rotary Kulübü ve Smyrna Rotary Kulübü’nün ortak toplantısına katıldık.
Konuk konuşmacı Gazeteci-Yazar, GDG. Rtn. Nedim Atilla, “Rotary’de Yeni Yaklaşımlar” konusunda bizleri bilgilendirdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık etkinliğine Turgutlu Rotary Kulübü olarak katılım sağladık. İlçemizde düzenlenen kadına şiddet konulu bilgilendirme platformuna destek verdik.

Belediye başkanımız Çetin Akın’ı ziyaret ettik

Smyrna Rotary Kulübü’nun Elifli köyünde kahvaltı ve diş bakimi etkinliğine katıldık

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin AKIN ile birlikte, Turgutlu Anne Eli Kadın Girişim ve Üretim Kooperatifini, ziyaret ettik. Kulüp olarak desteklerimizi sunduk

Comments are closed.