Tem 02 2021

2021-2022 Dönemi

2021-22 Rotary Dönem Başkanı Rtn.Evrim OFLAZ
Tüm çevre gönüllülerini , Turgutlu yu sevenleri etkinliğimize bekliyoruz.
Çevre temizliği etkinliğimiz Turgutlu Beleiyesinin malzeme desteği ile Irlamaz Vadisi 2. kısımda yapıldı.
Etkinliğimize TURHAKDER, TURÇEP,TURDAK,YAŞAMDER de destek verdi.
2440. Bölge Guvernörümüz Rtn.Nedim ATİLLA yı kulübümüzde konuk ettik ve birlikte asmblemizi gerçekleştirerek projelerimizi konuştuk.
Guvernörümüze Turgutlu usulü Ekmek dolması ve Kasaba Kavunu ikram ettik. Dönemimizin ana hedeflerinden bir tanesi de topluma GERÇEK GIDA geleneğini yerleştirmeye çalışmak ve sağlıklı beslenmenin önemini anlatmak. Bu nedenle ilçemizin değerlerini ön plana çıkarmayı ve bize özel yemek ve gıda ürünlerini korumayı hedefliyoruz. Turgutlu Belediyesi ile KASABA KAVUNU na coğrafi işaret alınması için yola çıktık. İlçemize bu adı kazandırmak bizleri mutlu edecek.
Bölgesel seminerlere bir yenisini daha ekleyerek GERÇEK GIDA projesi etkinliği yaptık ve Süt Ürünleri ile ilgili sağlıklı bilgiler verdik.
3 yeni üyemize törenle Rozetlerini taktık. Avustralyadan ülkemize gelip yerleşen sevgili Alexandra Newhouse , İlçemiz öğretmenlerinden Seher Çevik ve eşi Ertuğrul Çevik yeni üyelerimiz oldular.
Toplantımıza katılan üyelerimizle hatıra fotoğrafı çekildik ve sayımızın artması , topluma hizmetin çoğalması için çalışacağımıza söz verdik.
TARIM 4.0 Semineri kulübümüz liderliğinde zoom dan gerçekleştirildi. Tarım otomasyonları konusunda en etkili ağızlardan harika bilgiler aldık.
Bu dönemin ilk Meslek Hizmet Ödülü Turgutlu Müzesi kuruluşunda büyük emekleri olan ve ilçemizin tarihi ile ilgili birçok yayına ve çalışmaya imza atan Sayın Mehmet GÖKYAYLA ya verildi.
Sevgili Mehmet Gökyayla ya verdiğimiz meslek hizmet ödül töreni basınımızda da yer aldı ve ses getirdi.
Yeni üyemiz uzman diyetisyen Sultan Şahin Köybulan bize diyetin inceliklerini ve Kas Yağ oranının nasıl belirlendiğini anlattı. Kendisine hoşgeldin diyoruz.

https://www.haberinnabzi.com/bir-fidan-bir-yasam-kampanyasina-destek-27405h

BİR FİDAN BİR YAŞAM KAMPANYASI İÇİN TUNÇ SOYER BAŞKANIMIZDAN ÖDÜLÜMÜZÜ ALDIK

ELİFLİ KÖYÜ ÇEVRE ŞENLİĞİ İZMİR SYMRNA KULÜBÜ İLE ORTAKLAŞA OLARAK YAPILDI..

2440. BÖLGE KONFERANSINDA KULUBÜMÜZÜ GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEMSİL EDEREK ÖDÜLLERİMİZİ ALDIK. HAYATLARI DEĞİŞTİRDİK. BÜYÜME VE GERÇEK GIDA PROJELERİNDE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜK.

Comments are closed.