Mar 02 2011

2006-2007 Dönemi

“ÖNDER OLUNUZ”

2006-2007 DÖNEM BAŞKANIMIZ Rtn. BEDRİ GİRİT VE EŞİ GÜLFER GİRİT

2440.DÖNEM BÖLGE GUVERNÖRÜ RTN.FAHRİ MOLVALIOĞLU

İlk Toplantımızda Başkanımız basın mensuplarını ağırladı ve onlara dönem projelerini aktardı.

Yönetim Kurulumuz İlçemizin Yöneticilerini Ziyaret ettiler ve ortak projeler için fikir aldılar.


Dönem Yönetim Kurulumuz Her ay toplanarak proje ve faaliyet kararları alıyor.


Manisa Milletvekilimiz Sn.Hasan ÖREN’i konuşmacı olarak dinledik ve kendisinden CEPNİDERE İLKÖĞRETİM OKULU Projemiz için destek aldık.


Çepnidere Köyü ziyaretini yaptık ve yetersiz ve eski binaya sahip olan eski okulda öğrencilerle birlikte olduk.Şimdi Turgutlu Belediyesi’nin tahhüt ettiği kaba inşaatın bitmesini bekleyeceğiz.


Üyelerimizin kredi kartı kullanımı sonucu hesapta biriken yaklaşık 4.000 YTL lik çek İşbankası şube müdürümüz tarafından başkanımıza teslim edildi.


Kulübümüzün 3. Paul Harris Dostu (Rotary Vakfına 1000 USD lik katkı ile verilen vakıf ödülü) Rtn.Feramerz LİGVANİ beratını ve rozetini başkanımızın elinden aldı.


Eşlerimiz de projeleri konusunda fikir alışverişi yapmak üzere başkanımızın eşi GÜLFER GİRİT başkanlığında toplanıyor ve kendi faaliyetlerini görüşüyorlar.


Turgutlu Rotary İlköğretim Okulu ziyaretimizde hem başarılı bir bayan sporcumuz ödüllendirildi hem de okula bir bilgisayar bağışlandı.


Üyemiz Rtn.Hayri H.AKDAĞ Turgutlu Rotary İlköğretim Okulu’na bir telefon santrali bağışladı. Kendisine teşekkür ediyoruz.


BU dönem gelenek haline gelen ilk gelen üyeye bir hediye verilmesi projemiz genel sekreterimiz Rtn.Feramerz LİGVANİ tarafından özenle seçilen hediyelerle devam ediyor.


Her ay %100 devam sağlayan üyelerimiz kürsüye çağrılarak ödüllendiriliyor. Bu dönem başkanımız puanlama sistemine geçerek üye faaliyetleri çerçevesinde verilecek değişik puanlarla ROTARY STAR yarışması başlattı.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık ocaklarımızın aşı kartı ihtiyaçları kulübümüzce karşılandı. Kartlarda kulüp amblemimiz ve Dönem logosunun yanı sıra dörtlü deney de yer alıyor.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da huzurevi ziyaretimizi yaptık ve birlikte güzel bir gece geçirdik.


Eşlerimiz Turgutlu Hasan Üzmez Anaokulu sınıf düzenlemsini gerçekleştirerek bir projeye daha imza attı.


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN..Tebrik kartları bastırılarak tüm kulüplere ve Turgutlu içinde dağıtıldı. Bu bayramda da kart atma alışkanlığı kazandırmaya yönelik bu projemiz büyük beğeni kazandı..


Öğretmenler gününde başarılı öğretmenlerimize ve öğretmen olan eşlerimize ödüller verildi.


Ocakbaşı toplantılarımız devam ediyor. Rotary de bir aile geleneği olan Ocakbaşı toplantılarımızda evlerde toplanarak projelerimizi ve kulüp sorunlarını görüşüyoruz.


745. toplantımızda yeni üyemiz Kemal EŞME ye başkanımız tarafında Rotary rozeti takıldı ve kabul töreniz yapıldı. Bu yıl 4. Paul Harris Dostu da belirlendi. Çekilen kurada Rtn.Nüvit VARDARLI çıktı.Kendisini tebrik ediyoruz.

Yine 745. toplantımızda Diş Hekimleri günü kutlandı ve tek diş hekimi üyemiz ve gelecek dönem başkanımız Rtn.Nihat DABAKOĞLU’na bir plaket verildi.


Özürlü 3 gencimize tekerlekli sandalye aldık


Parsa Gıda İşyeri Gezisi


Okullara OKS setleri bağışlandı.

Okuma yazma kurslarında başarılı olanlara diplomaları verildi.


Guvernörümüz Rtn. Fahri Molvalıoğlu ve eşleri Nihal Hanımı ağırladık


3 doktor ve 1 diş hekimi arkadaşımızla Sağlık Taramaları Yaptık


Rotary Ailesi Seminerine Katıldık


EŞLERİMİZ HER YIL OLDUĞU GİBİ YİNE KERMES GERÇEKLEŞTİRDİLER


Bölge Ağaç Dikme Kampanyasına Katıldık


Engelli Çocuklarımızı Tekerlekli Sandalyeye Kavuşturduk


Çok uzaktaki okullarımıza kitap yardımı yaptık. İşte Erzuruma giden kolilerimiz ve kitaplar. İçinde OKS setleri de vardı.


İŞTE DEVİR ZAMANI . 106  PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK YORDU BİZİ.

YENİ DÖNEME ,YENİ BAŞKANIMIZLA,YEPYENİ PROJELERE

VE DÖNEMİN STARLARI BİRARADA

“ÖNDER OLUNUZ”

Comments are closed.