Tem 05 2023

2023-2024 Dönemi

2440. BÖLGE 2023-24 DÖNEM BAŞKANIMIZ RTN. RAHİM KARAMAN VE GUVERNÖR YARDIMCIMIZ MERVE BAYKAN

2440. BÖLGE 2023-24 DÖNEM BAŞKANIMIZ RTN. RAHİM KARAMAN VE GUVERNÖR YARDIMCIMIZ MERVE BAYKAN BU DÖNEM GÖREV YAPACAKLAR

Bu dönem yine bir kadın başkanla çalışmanın gururunu yaşıyoruz. 2440. Bölge 2023-2024 Dönem Guvernörümüz (Federasyon Başkanımız) Rtn. Ayda ÖZEREN ile birlikte görev yapacağız.

2440. Bölge Geleneksel Anıtkabir ziyaretine ailecek katılarak Büyük Önderimize saygılarımızla döneme başladık.

Smyrna Rotary Kulübü ile Ortak düzenlenen SINAV KAYGISI VE GETAP eğitimimiz çok verimli geçti. Tüm katılımcı ve eğitimcilerimize teşekkür ediyoruz.

Turgutlu Rotary Kulübü ve Smyrna Rotary Kulübü olarak, kadınlarımıza UMUT olmaya devam ediyoruz.

Singer sponsorluğunda, gerçekleştirmiş oldugumuz, Çanta Dikimi Workshop Etkinliğimiz ile hedefimiz;

“dikiş eğitimi, dikiş makinasi kullanım eğitimi, dikiş becerilerini geliştirecek ip uçları eğitimi, dikişi sevdirmek ve nasıl hobi haline getirebilecekleri, kendi modalarini yaratma yöntemleri, çeşitli çanta modelleri dikimi ve ayrıca ev kadınlarına dikiş dikerek nasıl kazanç kapısı sağlayabilecekleri üzerine eğitim almaları yönündedir.

İlçemizde 23 Eylül 2023 tarihinde Çevre Kirliliği’ne dikkat çekmek için düzenlenen Temizlik etkinliğine Turgutlu Belediyemiz destek vermiş ve TURDAK , ZİRVE Dağcılık gibi STK larla ortaklaşa katılım sağlanmış ve bu sayede 27 torba çöp toplanmıştır.

İzmir Gediz Deltasında 24 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen Dünya Temiz Nehirler Günü etkinliğine Kulübümüz ile birlikte diğer 11. Grup Kulüpleri de katılım gösterdiler

İzmirde düzenlenen Üyelik seminerine katılım sağlanmıştır.

Hafta sonu Şişli Rotaract Kulübü ile Dağmarmara – ÖREN KÖYÜ ilkokulunda gerçekleştirmiş olduğumuz öğrencilere 1 yıllık kırtasiye malzemesi desteği projesinden fotoğraflarımız. Okulun daha çok eksiği var. Sırada Atatürk Büstü yenilenmesi olacak.

Bu hafta dönemin 11. toplantısını 11. Grup Guvernör Yardımcımız Rtn.Merve BAYKAN , Bölge Projelerden Sorumlu Guvernör Yrd. Rtn. Kemal NAS ve Grubumuzdan Güzelyalı, Varyant, Çeşme, Konak RotaryKulübü Başkanlarımız Onurlandırdılar.

Urganlı İmam hatip Ortaokulu’nun 80 öğrencisi ve 4 öğretmeni ile birlikte ATATÜRK sinema filmine geldik.

23 Kasım gününe rastlayan toplantımızda sevgili öğretmenlerimizi konuk ettik. Onların sorunlarını dinledik. Anılarımızı tazeledik ve öğretmenler günlerini kutladık.

30 Kasımda yapılan toplantımızda 2440. Bölge Dönem Guvernörümüz Rtn. AYda Özeren’i ağırladık. Bölge Sekreterimiz Rtn.Kemal Nas ve 11. Grup Guvernör Yardımcımız Rtn. Merve Baykan da bizleri yanlız bırakmadılar. Başkanımız kendilerine başarılı bir sunum yaptıktan sonra yeni üyelerimiz sevgili Sultan ve İrem in kabul törenlerini gerçekleştirdik.

Turgutlu’muzun antik çağlardan bu güne tarihini Prof Dr. Ahmet UHRİ’den dinledik ve çok da keyif aldık.

Sevgili Sudenaz KARATAŞ 17-26 Kasım tarihlerinde Portekiz/ Lizbonda yapılan Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonasında Low Kick Branşında Dünya 3.sü oldu ve bizleri gururlandırdı. Bu hafta toplantımıza davet ettik ve bir çiçekle kendisine teşekkür ederek anılarını dinledik , birlikte bir eğitim projesi planladık.

Turgutlu Rotary İlkokulunda her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli malı haftasını çocuklarla birlikte kutladık.

400 çocuğu Atatürk sinema filmine götürmeye devam ediyoruz. Bu hafta da Hasan Ferdi Turgutlu İlkokulu öğrencileri ile birlikte sinemadaydık

Mehmet Gürel İlkokulunda bulunan Atatürk köşesi yenilendi ve okula teslim edildi. Mutluyuz ve gururluyuz.

28 ŞUBAT 2024 TARİHİNDE GEÇMİŞ DÖNEMDE ÜYEMİZ OLAN DEĞERLİ DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE 32. KURULUŞ YILIMIZI KUTLADIK. KATILAN TÜM DEĞERLİ DOSTLARIMIZA VE GUVERNÖR YARDIMCIMIZ SEVGİLİ RTN. MERVE BAYKAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ. YAPILAN BU GECENİN GELİRİ OKUMA YAZMA KURSLARINA KATILAN ÖĞRENCİLERE DEFTER VE KIRTASİYE MALZEMESİ OLARAK GERİ DÖNECEK.

Çevre Projelerimizden birini daha gerçekleştiriyoruz.

Gelecek dönem guvernörümüz Rtn.Mert KORUR ve 11. Grup gelecek dönem başkanlarımız kulübümüzü ziyaret ettiler. Gelecek dönem başkanımız sevgili Rtn. İrem ŞİRİN’e destek olacakları mesajını verdiler.

Comments are closed.